Horolezení

Horolezení

Už dost let se bavím polézáním po skalách. K tomu se bavím psaním urážlivých, kontramoderních pamfletů.

Odkazy jsou na částečně použitelné materiály, výcuc v pdf na téma nejčastějších dotazů (opravdovou metodiku stvořili jiní a je na Sakalu), doplněk k průvodcům Černolic se všemi možnými odkazy, inspiracemi. A další.

Dál pak řeči, básničky, srandičky a podobné.

Na těchhle stránkách se toho moc neděje. Ono je to tím, co se děje. V horolezení se děje tak, že si říkám, že nemusím být u všeho. Šíří se konzumní trend, horolezení, dnes lezení, se stalo povinnou součástí života mladého průměrného průměra. Potřebuje to obchod a hodí se to i těm, kteří chtějí, aby bylo důležité, mělo onu „společenskou prestiž“. Skála se mu musí očistit, odjistit. Ti, co se tomu věnují, požívají pak společenské vážnosti, protože, kdo pracuje, i kdyby ničil, ten je pracující a k těm má socialistická, kapitalistická... vždy úctu. Já vlastně snad ani nejsem proti, vždyť to chtějí často sympatičtí lidé. Ale to lezení mě nebaví. Milovník Shakespeara může a má tolerovat sitcom, ale obdivovat ho většinou nemůže. Současné lezení toleruji, ale neobdivuji. Je mi to čím dál víc jedno. Což nic nemění na upřímnosti přání všeho nej, v novém roce pro všechny šutromilce.

 

Stížnosti, vzkazy a nadávky na autora www: jan.pus zavináč klenot  tečka cz

Pokud se Vám na stránkách něco nezobrazuje, Váš počítač pravděpodobně obsahuje závažnou chybu -- systém Windows. Pokud je zároveň napaden virem Explorer, není pro Vás naděje. Leda to vyhodit a dát tam něco standardního. Alespoň funkční prohlížeč.

 

Kniha návštěv, zde možno nechat vzkaz pro autora tohoto webu -- webů.

 

Hlavní stránka

 

 

Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!