Furt Fpřettt!!!

sir Dagles

Stránky tyto jsou věnovány zejména JEMU! Tomuto neúnavnému bojovníku za vše zpátečnické, staré a nemoderní. Tomu, který rdousí moderní trendy, drtí v zubech nejty a borháky a případně i ulehá, jako na tomto obrázku, na hromady mg., které tu zbyly po nájezdu borhomilů, které rozprášil.
 Prach jsi a v prach se obrátíš, neboť kdo čím práší, v to rozprášen bývá. Děkujeme sire za Tvoji Práci a děkujeme i za Tvá vlídná slova, kterými pozvedáš naše duše z bahna malomyslnosti a slabosti!

lezení s pocitaci

Dnešní doba přinesla do lezení moderní technologie. Po GPRS dnes přichází i softwarově řízené výstupy (tedy i na skály) a spadnutí (tedy i ze Skály).
Rozhodli jsme se vyzkoušet.
Musím říct, že program má ještě pravděpodobně nějaké technické nedostatky, a nebo naopak pochytil nedostatky lidské. Posuďte sami. Zde záznam z výstupu na příkazové řádce. Až do třetího štandu to šlo, ale pak?
Ještě že jsme měli kvalitní tkaničky v botách na zhotovení utíkacích smyček!

Boulderist-extrémist Není pravda, že nesledujeme a nemilujeme vše nové! Foto vlevo je toho důkazem. Bouldering! Paní Ž., specialistka to naše, na extrémní lezací podniky, se právě chystá na jeden pozoruhodný boulderový počin. Juž svírá boulder ve svých rukou a chystá se k prvnímu dynamickému kroku! Za pravou rukou vidíte borháka, kterým se předchůdci zajišťovali, a kterým tato povrhla a s nástrahami cesty se vyrovnala nejištěna!!!

Mistr ian-Shim To náš přítel Mgr Jan Š. se na své podniky v jizerské žule nechává jistit. Vzhledem k velikosti stěny však věru není divu! Ovšem jeho trik, který si přivezl z korejského poloostrova a kterým uvádí v úžas všechny přítomné jsem musel zachytit na fotoaparát.  Ani žula, ani ortolkals neodolá tvrdé české hlavě!!! "Musíte lézt hlavou!" Zdali to není pravda!??!

detox Život je plný protivenství!
Přátelé z laboratoře provádí detox mne.  Zabloudil jsem do sportovní oblasti a kontaminoval se oním zákeřným práškem.
Následky psi a psychické ze spatření nýtů pak napravil přivolaný psi, nééé... psychiatr.

S JAMESem "Hore Zdar! Starý brachu!" U mého dávného přítele Džejmse (píše se ale JAMES) v jeho bivakovací útulně.
Hovoříme o starých dobrých časech a mravech a naše spolu... tóó... spolu... nóó... jó! lezka,se nám svěřila, že se kdysi se omočila v mg a poničila záměrně mech!!!!
Odpustili jsme ji, jak jinak.
Velkodušnost je naší ozdobou!

s maglajzem?!?!?!!! A co sir Dagles na nepřírodní lezbu? Jaké jsou jeho reakce? No! Tady je to vidět! To jsem jen na chvíli malou vyňal pytlíka magnézionosného! A to ještě bez prášku! To jsem jen tiše zamumlal "barevnej nejt"....

Člen se chystá na túru Jeden z našich přátel je zachycen, kterak právě vyráží na horolezeckou túru. Výstroj! Naši spříznění horolezci chodí na túry vždy připraveni. Helma, smetáček na sníh, sajrajt, či šetrné odstraňování živých tvorů z cesty mají vždy ssebou. U pasu lezce je připevněná nádobka se sadbou mechů a lišejníků na osazování skalin.

Do města vždy připraven Ještě k vybavení:
Naše obsáhlá publikační činnost nám přinesla velké řady obdivovatelů. Snímky zachycují přípravy před odchodem do města. Tak, tak a nejinak! Pravidlo šťastného návratu je základním pravidlem a předběžná opatrnost se týká i vhodné výbavy.

moji přátelé Tentokrát s opravdovými a upřímnými přáteli na dobrodružné výpravě. Odklízení magnézzzzia, sledování čistoty lezení (těch ostatních), nedotýkání se kruhů, ani na zem spadlých. Dotýkání se dívek i na zem spadlých...a další veselé taškařice! Jsem rád, že mne chlapci vzali ssebou a zejména s Mirkem si moc dobře rozumím.

Dobře mu tak Fixní jištění bývá považované za přínos pro bezpečnost lezby.Ovšem nedávná příhoda z jedné horské oblasti svědčí o tom, že i zde jsou úskalí. ( situace je věrně zmalovaná na obrázku) . Mladý lezec osadil čtyři fixní body a jal se manipulovat se samozaklapávacími mechanizmy, které v poslední době nahrazují karabiny. Bohužel tak (ne)šťastně, že zůstal sám bytelně "cvaknut", napospas živlům a zákeřným hlodavcům. Na(ne)štěstí si zvířecí souputník náš vybral k útoku lezcova játra, kde doslova narazil. Zoufalé kvičení tvora s ulomeným zobákem přilákalo hejno helikoptér, které toho-onoho-no, zachránily.
Co dodat?
Že sympatie naše jsou bezvýhradně na straně statečného zvířecího bratra či sestry? Proč hovořit o samozřejmém...
A navíc ten polezavec dost možná ničil mechy, lišejníky a kapraďorosty! Příště třeba vyhrajeme!

Tak ne !!! Jak již bylo řečeno, nejlépe si užijeme světa, trpíme -li. Ovšem na obrázku zachycená scéna v nás budí spíše rozpaky. utrpení má být u všech účastníků stejného typu. A zde, mladý muž se vystavuje útrpnému právu zapařením v goráči, kdežto dívka volí chladovou deprivaci a zřejmě i dehydrataci. Takový přístup nevede k společnému prožitku a tím společné radosti! Tudy ne! Tudy cesta nevede!!!!

liniolog Kdo z nás nesleduje novinky? A kdo by tedy nevěděl, o čem je řeč!?! Na významné věži Obří skála (známé mezi místním obyvatelstvem pod názvem Hříbeček) byla v jeho východní stěně dosahující bezmála desíti metrů vytyčena další smělá linie. Nová cesta se podařila vtěsnat díky extrémně malým lezačkám prvovýstupce do těch několik centimetrů, které od sebe dělí cesty Vesmírný záblesk a Levirátní zákon. Název je Nová tvář světa a o její autorství se přou nejméně čtyři lezci. Rozhodnout má až test radioaktivním magnéziem, který by měl určit stáří cesty. Na obrázku se snažíme, chráněni přilbami před hustě padajícími lezci, najít kudy vede onen směr. Jak víme, výrazným zářezem viditelným za námi vede již bezpočet cest stejně jako na zřetelné hraně.
Cestu sice prostoupil již před lety místní chlapec s děvčetem, kteří se rozhodli využít klidu vrcholového plató pro realizaci svých momentálních záměrů, ale cesta jim nebyla uznána, neboť nebyli sponzorováni, nepoužili lezačky, špagát ani mg, nenafotili se -- on do půli těla bez a, zejména, o to asi nestojej. Nádhernou linii jsme nenašli -- liniologie je asi oborem nad naše síly.

detox Magnézium je nejen motorem horolezeckých debat a záminkou pro ventilaci potlačené agresivity, ale i skutečným problémem pro hypersensitivní psychopaty. Obrázek zachycuje návštěvu jedné oblasti, kde, jak je vidět z poprašku na zemi, tohoto bylo opravdu až snad dost. Horolezci právě ve speciálním obleku provádí neméně speciálním zařízením detox skály. Zdařilo se!

 

nedorozumění Bohužel, došlo i na nemilé, drobné nedorozumění s jedním náhodný kollezoucím lezcem. Ale myslím, že jsme si to nakonec v klidu vysvětlili a on sám nakonec pochopil, že tu nohu vlastně ani nepotřebuje.

Malí nezbedové Ochrana horolezeckého materiálu
Snad každý ví, jak je důležité chránit náš drahý a milý materiál před nepříznivými vlivy. Jistě si každý dává pozor na hejkaly, víly, skřítky, trolly, uhranutí lasicí, negativní vibrace a další. Poněkud opomíjené je nebezpečí, které hrozí zejména botám od trpaslíčků a hlavně trpaslic. A přitom tyto, v zásadě milá a neškodná stvoření ženského pohlaví i hlavy, dovedou napáchat nepěknou paseku jak na mýtině, tak i v botách! Jako ochrana se (krom samozřejmého recitování ochranných manter) u některých jedinců osvědčuje jako preventivní opatření před útokem podobných bytostí vylézajících z různých koutů zejména za našeho probuzení i řešení osobní -- přestat chlastat.

Pokračování někdy jindy.

Důležité Horolezecké odkazy: http://botanika.bf.jcu.cz/bls/

 

Hlavní stránka