Mojí mílí šaldové

Není mi pomoci. Musím zde vložit několik nadšených ohlasů reflektujících moji tvorbu, která je v posledních letech (od počátku tohoto století) díky vlastnictví počítače zachovávána a občas šířena.
Pozn. texty jsou v původní formě jazykové a případně bez diakritiky. Celá občanská jména autorů kritik neuvádím.

 

Obdiv přišedší z www -volná koláž různých autorů (někde nám i vykaj, jinde tykaj):

to, že jan puš je jmého rezidentního programu… duši asi nemá. nemá ani žádný názor, protože je to virtuální softwarový produkt

Na mne: To sem muzes napsat 100x (o tech mnozivych reaktorech, co spotrebovavaji soucasny jaderny odpad) a stejne se najde idiot, co sem zas napise, co s odpadem.

Ještě na mne: A tak je to se vším.Většina lidí jsou ignoranti ovlivnění demagogickými bláboly, kterým stačí předžvýkané povrchní informace z bulvárních médií.

No a když přispěchá na pomoc ŠÍLENÝ GRAFOMAN PUSH SPICE je posekáno.

Projevujete se jako prázdný rétorický měch. Rajcuje Vás napsat tak asi půl myšlenky a obalit to tunou rádoby-vtipného rétorického balastu ? Proboha.

Promiň, ale to je jak hovor s volem. Už jsem si zvyknul na poněkud hysterický tón tvých příspěvků, ale tohle je trošku moc. (tato kritika je, jak upozorňuje Vážený autor kritiky, prý pod licencí GPL, tedy tak)

A Vás všechny chytráky, navrhující lezení bez Mg, nechci vidět jinak než bez lana, bez sedáku a bez lezek!!!!! A nejvíce ze všech chci vidět takto spoře oděného pana Puše!!!Rádoby největšího chytráka na lezci!!!

…Jenom to IQ si nenecháte změřit,protože opravdu, co kdyby,že ehm.

… O tom co "potřebují" ostatní víte velký kulový.

Pane Puš Ty furt jenom píšeš kraviny a myslíš , že víš všechno.Jenže jsi chytrák co leze akorát dvojky a pak poučuješ. Utekla ti doba a touhle psací lezco mánií to už asi nedoženeš.

Ty kaštane!!! Každý, kdo se cítí být Čechem, by v té chvíli skákal a pokud Ty ne, sbal si věci a se svými černými bratry táhni zpět do Indie, či odkud jste to přivandrovali!

nejvic krici ze je to spatne ti co nejvic prd delaji a pritom vsemu rozumi nejlip(napr. Mr.Pus), dalsi pak davaji neurcite podnety jako ze je vse spatne, uz nereknou co a na katalog PETZLu daji spatny link.

Pusi, prerazim ti kohát!

Tak se zase do těch hor vrať... tak si buď rentiér, který to bude dělat z rozmaru, nebo chcípneš hlady. Vrať se do reality!

Musím říct, že nechápu proč s JP, kterého ostatně nelze brát vážně, protože notoricky Pušuje úplně do všeho, nad dojištěním 1/5 nějaké oblástky, kde…

To jsou dalsi extremni kecy… Chtete vyhrat a volite extremni argumenty. Pouze kecy.

…Jinak jste nudnej jako pohrebni obradnik s tou svoji vsevedoucnosti a rozvlacnosti.

Hmmm, tohle je dobrý! Zbabělost porazit své mindráky a přestat tak ubližovat druhým a žít na jejich úkor. Přestat se schovávat za ty fráze, které jste okoukal, abyste působil velkoryseji a ve druhých vytvořil zmatek, abyste je obelstil a zaútočil na ně až přijde útok i od ostatních, protože byste si to jinak netroufl. Vždy jen podpásově. A teď mě už omluvte, nechci si kazit pondělní dopoledne

Zajímalo by mne taky, zda pan DAG na skály chodí vždy pěšky.Tak nezbývá než říci: Otravujete život lezcům na skalách a to je vše. Ptáci, psi, lezci a zkurvení fakani nemaj na skalách co pohledávat! BTW co to kurva znamená to BTW??? To jako , že Dag už neumí česky a ani třeba rusky jako dřív?

A jinak :
Části textů věru úctyhodných. Zmrzačené kousky jejich díla - vybráno jen to kritické:

Nepovažuji se za elitu co se týká cvoků - ovšem tebe bych tam postavila do první linie  slečna B. K.

…jenom mi neni jasny co by vam moch nabidnout takovej Jenda Pus za propagaci Ekologicke Strany Mechu a Lisejniku. Vážený RNDr. L. S.

A dokonce mám jmenovce nepřehlédnutelných (zjevně) kvalit! Honza P.:   Mám takové tušní(však zdaleka nejsem o tom přesvědčen), že s tou závratí ses dopustil něčeho jako vyšinutí z větné vazby…proto se táži, zda ano, či ne…pojďme do křížku!:-)

Další Honza: No, mozna by ti slusela lobotomie te casti tveho mozku, kde se ti sverepe uhnizdily literarni klise vseho druhu

Jan Puš = Karel Steigerwald mezi horolezci. "…Skala jako material k snadnemu konzumovani…", to mne naprosto dostalo. Musim se s panem Pusem nekdy osobne sejit….

 

A co na to, pro změnu, Děd?

…dostane i tobe uznani az v dobe posmrtne (rozumej - mezi dvema zrozenimi..). Jsem si jist, ze nasi vnukove budou mit moznost precist si v encyklopedii Who is Who pod heslem "Pus, Jan (viz Autsajd)" vystizny popis "… nekonformni literat prelomu stoleti, jez svou optimisticko-pesimisticky-depresivni tvorbou zasahl uzke masy. Postizen grafomanii, vzdy a za jakychkoliv okolnosti dokazal nastavit (svou plesi) zrcadlo dobe a stal se mj. i prorokem vyvoje sportu lezeckeho."….
Nicméně bude-li tvé dílo, a ono bude, tak populární jako zmiňovaného Kafky, máš reálnou naději, že po tobě budou pojmenovány kavárny, náměstí a dokonce se budou na téma "Puš: fenomén své doby či oběť stařecké demence" pořádat mezinárodní konference!
HA
Namaste
Ded

 

Tak povídej Ivo! Začátek jsem vypustil-rovnou k věci!

Nebozi Puskvorci
….zivot skyta cloveku zelbohu malo casu pro duchovni meditaci a premitani nad podstatou byti.Budiz mi vsak utechou ze lide jako vy tak cini s intenzitou natolik maximalni, ze nejvyssi na nas vypasene tluste cervy - s pozitkem se svijejici v pachnoucim bahne smilstva,neresti a obzerstvi - pohlizi mene karave.Co se tyce tvych prvotin basnickych Jene Puskvorce,zanech smele psani - a bude nam vsem lepe! Pramalo nadhledu a moudrosti a prilisna snaha vyrovnat se s problemy jez te tizi,berou tvym dilkum lehkost a nonsalanci.Jista je pouze jejich hodnota terapeuticka,tedy ne vysledek avsak cinnost jez ti ocividne radost a utechu skyta a to by snad mohlo byt silnym avsak zelbohu jedinym duvodem proc pokracovat dale. Tez styl tvuj a sloh naznacuje ze jeste cesta predlouha te ceka,ver mi ¨Jene ze forma brilantni a komplikovana - ve ktere ses nepochybne zhledl - vyzaduje krome bystreho ducha(jehoz nepochybne mas) nezbytnou miru zkusenosti.Jinak pak lepe by bylo ti hovorit jazykem prostym,tak jako kdyz se sousedkou na navsi o pumpy,kdyz s vedry na vodu cekas , a o vselikych vsednich starostech lidi porstych(jako ty sam) rozpravis.Souradna souveti jsou nastrojem mocnym avsak v rukou rozvasneneho amatera,stavaji se spise nastrojem podradnym(promin mi tuto mou malou lingvistickou hricku).Tvou vasen pro vybrousenou jazykovou stavbu nemohu jinak nez nepochvalit, ale tento bezpochyby dokonaly nastroj ovladnout jest dano nemnohym a navic se mi presprilis komplikovanym pro tebe zda,pro chlapce jenz vetsinu casu se po pasekach a lesnich mytinach toula,s kvetinami rozpravi,divokou zver ze sve dlane krmi,z horskych bystrin vodu pije a lesni plody snida. Tak se mej ty bejku a koukej se vozvat nebo si te tam v tom prdelkove najdu a nebudes se stacit divit.Pozvani plati samozrejme i pro Helus jen toho pseka radsi nechte doma.
Cau I.

Zde vkládám i vlastní pole-mízování z té doby:

Musím říci, že má rustikální duše byla ponejprv zasažena v místě nejcitlivějším. Ano koule duše dostali kopanec! Ale pak…ano pak se vlídný úsměv porozumění rozprostřel na tváři jak dým marihuány nad ležícími těly zhulenců v tvém oblíbeném clubu. Ano, to je ten problém, krom toho, že jsi proti mně tuze, tuze mlád! V době, kdy ty se vracíváš domů s žaludkem plným absintu, svá nesčetná rámě ověšena polonahými ženami, které visíce na rámních visí i na Tvých rtech, které ozdobeny ledabyle jointem vypouští gejzíry sentencí, bonmotů a někdy i jak lejno z řitě krávy myšlenka vypadne přesahu metafyzického. Tu však Ty překročíš a děvy v úžasu oči své otvírají, což předzvěstí je jen dalším otevřením lepých děv těchto. V této době my, z maminou vylézáme ze záplatovaných, však čistých peřin abychom se vydali ke kravkám. V době, kdy ty usínáš přikryt těly mladic blaženě chroptících po rafinovaných libůstkách, kterými jsi zmohl jejich věčně nenasytná těla nymfomanek, já se prodírám závějemi, vláčeje soušku, na oheň, bych připravil trocha obilné kaše, medem, včelek pilných jak Puš, ochuceným. V době, kdy ty přijímáš další korunované hlavy a nekorunovaná, však o to hebčejší pohlaví , já s mečem v ruce odrážím nájezdy východních kočovníků útočících na naši tvrz. Prostě-měj se zatím pěkně, co to dá . Štěstí věčně netrvá a my tě přijdeme navštívit! A možná oba!
Tvoji…

P.S. Tvůj upřímný obdiv, který chováš k mému uměni omlouvá i ten osten závisti čouhající z tvých řádků jak pyj z kabátu exhibicionistova. A pak, ne nemusíš se omlouvat! Chápu že některé myšlenky jsou na tebe ještě příliš, tuze moc složité! Tak Trénuj!!:

Obklopen ženami, jimž touhou rudnou prsů dvorce;
předčítá Ivo básně od Puškvorce.
Na stole hoří svíce.
Když děvy si ta moudrá slova v mysl vloží,
nohy roznožené zase snoží.
A netouží již po souloži
… nechtějí smilstvo více!

 

Opět Ivo k nějakému z mých prozaických děl, myslím že deníkům… nebudu už rušit.

Predrahy Puskvorce, cta tvoje radky - jez u cloveka nasich let se daji jen velmi tezko nazyvat umeleckymi prvotinami - opet jsem si jasne uvedomil tvou nepochybnou inspiraci a zalibu v pochybnych dekadentnich literarnich vzorech,ktere te celeho hrozi pohltit - jestli se tak jit probuh nestalo!!! Ac obcas chces byti rozjasanym optimistou,snad aby myslenky ctenarovi neztezkly presprilis ci nezcernaly jako toner v tve neblahe tiskarne,tve veseli ma podivne natrpklou prichut a nez aby se radostne rozbehlo s veselou pisnickou zraku ctenarovu v ústrety,zimomřivé a plase se chouli v nehostinnych krajinach literarni dekadence,kde kazdou sotva vyrasivsi zelenou vetvicku nadeje,ihned spali sarkasticky mraz spolu s chladnych vichrem beznadeje… Tudy cesta nevede,leda by to snad mela byt cesta posledni .Rozdmychej v sobe tedy onu prislovecnou jiskricku nadeje at stane se z ni v mocny plamen zarici a hrejici,prestan si uz kurva libovati ve svych autoerotickych sarkasmech, otevri vsechny pokoje,spelunky i chlivky nescetne(jichz tusim v tobe nemalo) ve sve dusi zmatene a stradajici a pust do nich vzduch a svetlo, jak to i ja cinim kdyz na mlade telo uleham a vonici pokozku nezletilek svou tresouci se rozprasksnou rukou starce hladivam… Tak zatim cago,pozdravuj Helus a az se votepli,koukejte se vobjevit,navarim zeleneho caje po kokot a v Delvite nakoupim zlevnene a proto prosle celozrnne pecivo abych se na vas radne pripravil.
Mejte se IVO

 

A co jmenovec? MUDr Jenda H.? SMS komunikace:

Z toho, co jsem ti poslal, mozna zebe.
A dr.v tobe, rika: "tomu jiste jebe!"
vsak obavy jsou liche, zmena k zlemu tu neni!
Jebalo mi uz od narozeni!

s chuti vzal jsem dilo cele
vcera vecer do postele.
se spankem se ale nesnese,
vyvolava tezke deprese.

jenda

 

A zde zde skryt je další poklad! Pokud ovšem pomyslím na tuhle specielní věc z pohledu komplementarity a kauzality…Dobrý Bože!… Svatý Václave, chraň tuto nešťastnou zem i s jejím poctivým a bohabojným lidem.

Chcete-li i Vy vyjádřit své nadšení nad mým-naším dílem, můžete tady

 

Hlavní stránka