Přeskočit navigaci   Domů   Minulé akce   Psaní a jiné   O nás a kontakty  

Tyfloturistický oddíl -- Voda 2007

 

1.5. Hurá na to!

Tábořiště jsou zjednaná, až na pár metrů jsme všechny cesty, co po nich na souši s dětmi půjdeme, prošli, přihlášky máme, pojištění také. Hospoda i muzeum objednané. Pádla a vesty od Marka Vachuleho -- TJ Zora Praha vodáci a skautské středisko Blaník (Díky!) a z Gymnázia Beroun (Díky!) byla přepravena na jedno místo a pak na druhé místo, odkud spolu se speciálními kanoemi (Díky, vodáci skupiny Šán!) v pátek odjíždí směr Višňová (Díky Martine!). Další auta s věcmi odjíždí také, ta budou dělat i doprovod. Na nádraží v Berouně nás svojí vstřícností potěšili (Díky!). Seznamy rozdělení na cestu, pobyt a vodu jsou hotové (než je budeme muset zase předělat). Průkazky, léky, dokumentaci… máme. Kotlíky, sekyrku, vařič, čepice… jsme našli, sehnali, propůjčovali, svezli na jedno místo, pak zase jinam a v pátek jedou. Program je připravený, jídlo nakupujeme…
Velikost složky dokumentace k akci je už tlustá kniha, množství e-mailů, telefonů, schůzek už dosáhlo astronomických čísel, teď už by snad…

4.5. Den první

Cesta do Višňové proběhla v poklidu. „Nádražáci“ na Hlavním a v Berouně pomohli (Díky!). Další fakta už tak přívětivá nejsou. Klárka, vedoucí a spoluorganizátorka onemocněla. Zatla zuby a jela alespoň na cestu vlakem a pěšmo. Sedat do lodi by ale bylo zdravotně neúnosné, budeme muset řešit.

Příjezd do Višňové

5.5. Den druhý

Klárku v lodi zastoupil narychlo Petr Honzejk, který neprozřetelně den před tím pronesl, že by nám někdy pomohl. A už to měl, už jel do Višňové (Díky!). Onemocněla i Kamča, další z vedoucích.
V Berounce je málo vody, zato na nebi se voda houfuje do mraků. Odíráme vodákům jejich lodě o dno a doufáme, že nezačne pršet.
Řeka se moc nesnaží téct, musíme se snažit sami a zabrat. Zpestření obstará hra „na Babu“. Když dojedeme do Nižborské sokolovny, déšť je tady v plné parádě. Alespoň jsme to stihli.
Tři z vedoucích plánovaně odjeli. Děti : vedoucí -- 23 : 7. To je na vaření, prostorovku, pomoc dětem v neznámém prostředí… v nouzových podmínkách, trochu náročné.

Z Višňové do Nižbora.

6.5. Den třetí

Přijíždí Klárka, Rebeka, Pedro -- Hurá! Začíná pršet, až lejt -- ach jo. U prvního jezu Mářa operativně dováží Klárku, která zůstává s nejmenšími v teple hospody a ostatní jedou dál. Mářa tedy dnes, krom pendlování mezi kempy a převážení bagáže, převeze i některé děti. S převážením věcí pomohli i další (Díky jim!).
V Berouně pod mostem dáme oběd. Pak se podaří dojet zbytek a jsme ve Třebání. „Se podaří“ pochopitelně hlavně díky vodákům.

V dešti do Třebáně

7.5. Den čtvrtý

Odpočinkový den. Jedeme navštívit Dům Hodin Karlštejn. Kdo zná třeba Miloše, chápe, že pro někoho vrchol celé Vody. Zase pech, paní průvodkyně náhle onemocněla. Měníme plán a jdeme na louku nad Karlštejnem hrát hry. Mezitím se paní jen kvůli nám vrátí narychlo od doktorů, a tak se podaří i prohlídka (Díky!). Pro mnohé úžasný zážitek, osahat si ty tajemné strojky.
Pak do restaurace na jídlo a večer táborák s vuřty a vodáckým kvízem (kvíz ještě dodám)

Odpočinkový den a Dům Hodin Karlštejn

8.5. Den pátý

Vypadá to na déšť. Další hra za vydatné pomoci vodáků a pěší výlet.

A domů! Osobně si připadám jako po ročním pobytu na manévrech a ještě je potřeba udělat účetnictví a… stálo mi to zato? Stálo, bylo to krásné!

Poslední večer u táboráku a poslední den

Foto z Vody od Máři


Osoby a obsazení

Děti a dospělí nevedoucí: Lucka, Schnaubi, Kuba, Klárka, Tom, Tomáš, Jakub, Mareček, Lucie, Aďa, Honza, Saša, Mája, Iva, Kačka, Katka, Ríša, Danielka, Jirka, Halda, Monika, Miloš, Matouš.

Vodáci: Medvěd, Šuhaj, Čiko, Mates, Nova, Hubert.

Vedoucí: Klára, Anička, Mářa, Terka, Bára, Rebeka (na sobotu zástup Natálka), Pedro ( na sobotu zástup Bára II), Palo, Pavel, Pavla, Zuzka (do neděle), Honza.

A další.

Publikované také na HoryDoly a na Abclinuxu


Návštěvní kniha -- zde možno nechat vzkaz


Logo Pomozte dětem

Projekt byl podpořen ze sbírkového projektu Pomozte dětem

Děkujeme kuřeti, jakož i dalším, kteří nám tuto akci umožnili svojí pomocí. Vodákům ze skupiny Šán za lodě a doprovod. Také -- je jich moc.

Tyfloturistický oddíl

Rozcestí galérií

Úvodní stránka těchto stránek