Přeskočit navigaci   Domů   Minulé akce   Psaní a jiné   O nás a  kontakty   

Tyfloturistický oddíl -- Tábor v Jindřichovicích pod Smrkem 2006

To jsou fotky z podivuhodně krásného týdne, stráveného na letním táboře pro děti nevidomé a slabozraké, pořádaného Tyfloturistickým oddílem. Některé děti mají hendikepů víc, ale se všemi bylo krásné pobývat.

S ostatními vedoucími též.

Tábor byl docela náročný. Ideálem (ideály, to jsou ty představy, ke kterým se snažíme přiblížit a nikdy jich nedosáhneme) je, aby děti měly celý den co dělat, navíc se bavily a aby jim to, co se naučí, bylo k něčemu i v dalším životě. Slepý člověk je normální člověk, jenom nevidí. Aby se mohl pohybovat mezi námi vidícími, potřebuje trochu pomoci.

Fotky jsou z her, setkávání, výletů. Také z akce „Ptačka“. To děti vyrazí do města plnit úkoly, nakupovat, zjišťovat… Sami. Za každým z nich jde opatrně jeden vedoucí, aby případně zabránil maléru. A ještě fotky z puťáku, kdy si děti samy zabalí a samy vyjdou po připravené trase na dvoudenní výlet (opět sledovány).

Každopádně tenhle podnik řadím mezi to nejlepší, co jsem kdy prožil.

Z tábora je mnoho fotografií. Vybral jsem podle svého vkusu ty, co by mohly snad oslovit i nezúčastněné. Vybíral jsem podle toho, jak mi to přicházelo, výběr je tedy poněkud nespravedlivý.

 

Návštěvní kniha -- zde možno nechat vzkaz

Tyfloturistický oddíl

Rozcestí galérií

Úvodní stránka těchto stránek