Přeskočit navigaci   Domů   Minulé akce   Psaní a jiné   O nás a  kontakty   

3.1.07 -- Afrika

Na škole Jaroslava Ježka mají tyto dny jako téma Afriku, a tak jsme se přidali. Na škole Jaroslava Ježka mají tyto dny jako téma Afriku, a tak jsme se přidali a schůzku udělali na téma Afriky.
Asi se zdá tenhle styl psaní divný. Asi se zdá tenhle styl psaní divný, ale tak byly napsané africké pohádky, které nás inspirovaly. Tak byly napsané africké pohádky, které nás inspirovaly k tomu, abychom s dětmi jednu z těch pohádek secvičili. Tak byly napsané africké pohádky, podle kterých jsme secvičili scénku na téma Afriky.

To by mohlo, co do stylu, stačit. Nejprve jsme hráli na hyeny chechtavé lovící gazely, aby byl pohyb.
Pak jsme začali zkoušet pohádku o hadu a žabách. Pak jsme začali zkoušet pohádku o hadu a žabách a tu nakonec secvičili. Secvičili jsme pohádku o hadu a žabách a žabím králi.

Zpět do evropského stylu: Had celý život lovil žáby. Ale jednoho dne poznal, že je starý a žáby už neuloví. Vymyslel tedy lest. Řekl žabám, že mocný kouzelník ho přinutil nejíst žáby, ale že musí sloužit žabímu králi a vozit ho na hřbetě i s jeho rodinou. Žabí král se nejdřív bál, ale pak si dodal odvahy. Vozil se na hřbetě hada a moc se mu to líbilo. Až jednoho dne had řekl:" „Nemám už sil, můj pane, potřebuji se najíst, abych Tě mohl vozit dál na hřbetě.“ Král mu dal sníst několik svých poddaných, neboť se mu líbilo jezdit i s rodinou na jeho hřbetě. Pak mu předhodil další poddané. Nakonec had snědl i jeho s jeho rodinou.
Poučná pohádka. Krom jiného svědčí i o tom, že Afričané jsou stejní jako my - když se nám zachce se pěkně vozit, tak obětujeme všechno, třeba i sebe.

Fotogalerie

Návštěvní kniha -- zde možno nechat vzkaz

Tyfloturistický oddíl

Rozcestí galérií

Úvodní stránka těchto stránek