Přeskočit navigaci   Domů   Minulé akce   Psaní a jiné   O nás a  kontakty   

Jak si napéct cukroví

Něco k předchozím schůzkám: Na začátku školního roku, kdy ještě počasí lákalo ven, jsme se učili balit batoh a pohybovat v přírodě. Další seriál schůzek byl směrovaný jinam.

Nakoupit a upéct, třeba zrovna takový vánoční perníček, není snadné ani pro „koukače“ (pro mne tedy určitě ne). Nevidomý to má pochopitelně o mnoho těžší. A tak se děti, za asistence vedoucích, vydaly nakupovat. Mnozí zvládli se doptat kolemjdoucích na cestu, najít v obchodě patřičné a zaplatit samostatně, někteří se to budou muset ještě učit. Další dokázali také rozsednout nakoupená vajíčka :-), ale kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Potom došlo na samotné pečení. To se líbilo snad úplně všem. Těsto krásně voní při hnětení, válení, vykrajování i pečení. Jedni se věnovali práci s hlubokým soustředěním, druzí prozpěvovali, vedoucí asistovali.

Jinak, nežli úspěchem, zachyceným na obrázku, to nemohlo skončit.

Foto - perníčky

P.S. Nejedná se o perníčky zmíněné jako pochutina na Valné hromadě. Cukroví nebylo „vytunelované“, ale bude prodané na akci jednoho z našich (mála) sponzorů a výtěžek půjde na další činnost TTO.

Tyfloturistický oddíl

Rozcestí galérií

Úvodní stránka těchto stránek