Přeskočit navigaci   Domů   Minulé akce   Psaní a jiné   O nás a kontakty   

Tyfloturistický oddíl -- Letecký den

Předposlední schůzka v tomto školním roce byla opravdu výjimečná. Využili jsme velkorysé nabídky pánů z LET'S FLY a vyrazili do Letňan.Cílem nebylo nic menšího, než si prohlédnout letadla a vyzkoušet, jak se pilotuje na trenažéru sloužícímu k výcviku pilotů.
Má maličkost pobíhala s dětmi mezi hangáry a trenažerem, tak doufám, že lepší fotky dodá Mářa. Už dodal, Foto zde!

Na akci bylo potřeba víc vedoucích a navíc se přišlo podívat i několik amerických studentů. Bylo nás tedy opravdu docela dost (na fotografii je jen část tlupy).

Čekání na tramvaj

Na místě se část věnovala prohlídce letadel a část byla v tom, co je vidět v pozadí. Trenažeru, který věrně předvádí let letadla. Naklání se, hlásí polohu… prostě jako v kokpitu letadla. Úžasná „hračka“ na hydraulice, nadupaná leteckou technikou a elektronikou.

Trenažer

Na místě prvního pilota seděl pan Mráz, který nás na prohlídku pozval, a na místě druhého pilota se vystřídaly a pilotování si vyzkoušely postupně všechny děti.

Pilot

Moc a moc děkujeme všem těm dobrým lidem, kteří nám tenhle zážitek umožnili a kteří se nám trpělivě věnovali, a mamince Miloše, která nám návštěvu zprostředkovala..

Návštěvní kniha -- zde možno nechat vzkaz

Tyfloturistický oddíl

Rozcestí galérií

Úvodní stránka těchto stránek