Přeskočit navigaci   Domů   Minulé akce   Psaní a jiné   O nás a kontakty  

Tyfloturistický oddíl -- Jarky 2007

 

Logo Pomozte dětem

Děkujeme kuřeti, jakož i dalším, kteří nám tuto akci umožnili svojí pomocí.

10.3. Příprava

Zatím můžeme říct, že vedoucí pozvolna propadají nervozitě a e-maily, sms i telefonáty křižují virtuální prostor. Auta, určená na dopravu materiálu, silnice. Zítra ráno bychom se měli nalodit i s dětmi na autobus, a pokud vše půjde tak, jak si to představujeme, tak odpoledne jsme na „Šámalce“. Pokud tam bude signál, půjde posílat i zprávy a fotky na web. A to přesně sem, na tohle místo, kde by mělo být psaní a odkazy na galerie fotek.

11.3. Den první

Ač je to k nevíře, všichni jsme se sešli, nalodili na autobus a dojeli do Liberce. Tam přestoupili na další autobus a potom už s nečekanou chutí vyrazili na chatu. Na chatě se převlékli a hurá na lyže. No a teď sedím a píšu a… já se teda těším spát. Děti asi na program.

Galerie fotek z prvního dne.

12.3. Den druhý

Dnes jsme se vydali hledat poslední zbytky sněhu. Já už jsem zpět na chatě -- můj spolujezdec Miloš dokázal tak pěkně spadnout na cestičce až skončil v louži u cesty a my se vydali zpět na chatu za suchem. Ostatní teď, v jednu po obědě, brousí sníh a už i trávu hor.

Galerie fotek z druhého dne.

12.3. Co nafotili ostatní

Galerie fotek -- zatím

13.3. Den třetí

Sníh dále taje. Sami (vedoucí) jsme se vydali projet o půlnoci, s dětmi jsme vyrazili do hor opět ráno. Někteří již raději volili chůzi pěšmo, ale většina zůstala urputně lyžující. Stejně je tu krásně. Navíc, při tomhle počasí možná stihneme i první jarní kytky. :-)

Na teploměru před chatou bylo na trámu ve stínu 20°C a z druhé strany, té na slunci bylo dokonce 27°C, přesto sníh pořád drží v míře běžkařům příhodné :-) Uvidíme jaké budou dny další. Před chatou jsme dnes vyslechli debatu kolemjdoucích jestli je v tomto počasí lépe lyžovat nebo jezdit na kole a jeden opravdu dorazil na kole a druhý na běžkách. Nálada je prostě vynikající a všichni dělají pokroky a to včetně některých z nás trasérů na poli zapamatovávání jmen. :-) Což některým z nás dělalo ze začátku potíže.

Galerie z třetího dne

14.3. Den čtvrtý

Včerejší pozdní večer byl ještě doplněný bojovkou. Jeden z vedoucích se „ztratil“. Vzhledem k tomu, který to byl, nejednalo se pravděpodobně o mladickou nerozvážnost, ale příznak senility. :-) Děti se nechaly ochotně přesvědčit k záchranné akci, udělaly rojnici na pláni před chatou a hledaly lyže (nikoliv vilkuže! :-)), které nešťastník zanechal na svém bloudění. Našly je, i vedoucího. Tak sláva a spát. Však už bylo skoro dneska.

Mlha a občasný déšť nám změnili program. Ostatně rozpačitý, neznámý lyžař na jedné fotce z dneška je snad dostatečně výmluvný. Proto jsme udělali nájezd na Liberec a jeho bazén. Všechny vodní atrakce byly prověřeny, autobus nás dovezl kus zpět a zbytek jsme došli a teď se chystáme na večerní program. Mářův vyplazený jazyk na jiné fotce není na Vás, nás… je jen na fotografa. :-)

Galerie z čtvrtého dne

15.3. Den pátý

Tak dnes už opravdu pěšky. Pro mne příjemný den v příjemné společnosti v předjarních horách.

Galerie z pátého dne

16.3. Den šestý

Konec dobrý, všechno dobré. Ale ono bych to označil za dobré celé. Děkujeme majitelům Šámalovy chaty, dětem, vedoucím, sponzorům, Jizerkám… Těm, co na nás čekali doma.

Galerie z šestého dne


Návštěvní kniha -- zde možno nechat vzkaz

Tyfloturistický oddíl

Rozcestí galérií

Úvodní stránka těchto stránek