Přeskočit navigaci   Domů   Minulé akce   Psaní a jiné   O nás a  kontakty   

Gramofon

Jak zasvěceným známo, Miloš je zamilovaný do gramofonů. Je to snad něco víc, nežli láska, to je vytržení hodné mystika.

Proto na schůzce, kde „vyvolené opice“ šly na vánoční trhy dělat reportáž a vůbec se integrovat do vánočního běsnění (dobře to dopadlo) a „Gramofóni“ (ano, podle toho) se šli integrovat do čajovny (také dobře dopadlo, i když pan majitel moc vstřícný nebyl), tak já jsem měl tu čest a radost (však dalo práci si to vyškemrat na ostatních) jít s Milošem, který při minulé návštěvě chyběl, do muzea hracích mašinek.

V prostorách Muzea historických hudebních automatických strojů, mechanických gramofonů a fonografů jsme již podruhé byli přijati více nežli s porozuměním, a naší, přeci jen komplikované skupině, se věnovali s obětavostí a porozuměním vskutku hodným poděkování. Děkujeme!

Má žena Helena se rozhodla, že na tohle si čas udělat prostě musí. Žanda minule nemohla stejně jako Miloš. Tak jsme udělali „rodinku“ a šli. Žanda projevila nemenší nadšení a já nemůžu jinak, nežli vložit mini-videa: 1.6 MB, 2,5 MB, 2,5 MB2,3 MB

Miloš sice vyměnil pláč nad tím, že nikdy neviděl starý gramofón za pláč nad tím, že ho nemá doma -- „Když já jsem nevěděl že je tak krásnej!“, ale s tím se počítá :-).

 

Tyfloturistický oddíl

Hlavní stránka místní